Dzień Dziecka jest corocznym świętem, które przynosi wiele radości rodzicom, dziadkom, ale przede wszystkim dzieciom. W końcu to ich dzień. 

Różnie podchodzimy do tego święta. Niektóre rodziny spędzają cały dzień po prostu ze sobą, w bliskości, poświęcając sobie nawzajem czas, świętują w spokoju i radosnej atmosferze. Inne rodziny organizują wspólne wyjścia do kina, na place zabaw, do tzw. kulkolandii lub do wesołego miasteczka.

Nie zaprzeczycie chyba jednak, że bez względu na to, jak zaplanowaliśmy czas całej rodzine, to często nieodłącznym elementem są prezenty na Dzień Dziecka. I tutaj mogą pojawić się pewne schody. W końcu czasami nie jest tak łatwo kupić dziecku zabawkę, grę, pojazd, maskotkę lub klocki, gdy na półkach zalegają już, zdawałoby się, wszystkie zabawki świata :)

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

Przede wszystkim weźmy pod uwagę wiek dziecka i jego zainteresowania. U maluchów sprawdzą się najlepiej różnego rodzaju zabawki sensoryczne, sortery, gryzaki, ogólnie rzecz biorąc wszystko, co rozwija zmysły dziecka. Ciekawą propozycją są także lampki i projektory oraz zabawki interaktywne.

Zobacz propozycje zabawek dla niemowląt i małych dzieci:

Wraz z wiekiem dziecka rosną także możliwości w wyborze zabawek na prezent. Gdy dziecko ma np. 2 lata, możemy mu kupić klocki LEGO DUPLO. Są odpowiednie dla małych rączek i zapewniają mnóstwo kreatywnej zabawy. Istnieje także wiele gier dla dzieci od 3-4 lat, np.:

Starsi na pewno docenią kultową serię gier MONOPOLY. Mamy w ofercie ok. 30 różnych rodzajów tej gry! Więcej propozycji znajdziecie w kategorii Gry, puzzle, karty i akcesoria.

Jeżeli dysponujemy ogrodem lub miejscem, gdzie możemy rozłożyć zabawki i meble ogrodowe, wtedy rozważmy któryś z następujących produktów:

Gdy nasze dzieci lubią spędzać czas na zewnątrz i są w odpowiednim wieku, przemyślmy zakup hulajnogi tradycyjnej, hulajnogi elektrycznej albo czegoś z kategorii rowerki i jeździki.

Uważamy poza tym, że zawsze trafionym i wskazanym prezentem są książki dla dzieci. Nie musimy chyba nikogo przekonywać o ich wartości. Wspólne czytanie książek zacieśnia więzi, buduje zdrowe relacje, rozwija wyobraźnię i słownictwo. Książki są po prostu super, pamiętajcie.

Oczywiście tym wpisem nie wyczerpaliśmy wszystkich pomysłów na prezenty na Dzień Dziecka 2020, mamy jednak nadzieję, że będzie on pewną inspiracją do rozpoczęcia własnych poszukiwań. 

Chętnie służymy pomocą w wyborze odpowiedniej zabawki dla dziecka. Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.